Pirkanmaa

Akaa, Hämeenkyrö, Ikaalinen, Juupajoki, Kangasala, Kihniö, Kuhmoinen, Lempäälä, Mänttä-Vilppula, Nokia, Orivesi, Parkano, Pirkkala, Punkalaidun, Pälkäne, Ruovesi, Sastamala, Tampere, Urjala, Valkeakoski, Vesilahti, Virrat, Ylöjärvi

Pirkanmaa sijainti Suomi

--
Simo Ahonen
Pirkanmaa
Etä
Sähköposti: simo.e.ahonen@gmail.com
Psykologi
Erityisalaani on aikaansaamisen ja alkuun saamisen asiat, keskittymisen taitovalmennus, opinnäytetyöjumien aukaisu
--
Lilla Haapakoski
Tampere
Nokia
Puhelin: 040 437 3688
Sähköposti: lilla.haapakoski@kotikone.fi
Yksilövalmentaja
Yksilöllistä tukea asiakkaan tarpeisiin positiivisella asenteella.
--
Jaana Juhola-Lahtinen
Pirkanmaa
Etä
Puhelin: 040 555 9138
Sähköposti: jaana@toimitaax.fi
Internet: www.toimitaax.fi
Toimintaterapeutti
--
Janette Laine
Tampere
Sähköposti: janette.laine@outlook.com
Kuntoutuksen ohjaaja YAMK
Tällä hetkellä toimin erityistä tukea tarvitsevien aikuisten parissa.
--
Netta Leppänen
Tampere
Pirkanmaa
Sähköposti: nettaleppanen123@gmail.com
Lähihoitaja
Sairaanhoitaja
--
Essi Maijala
Pirkanmaa
Sähköposti: essimaijala@gmail.com
KM
Erityisopettaja
Terveystieteiden aineenopettaja
--
Niina Piira
Pirkanmaa
Etä
Puhelin: 040 934 9954
Sähköposti: niina@neppari.net
Internet
Sosionomi AMK
Nuoriso- ja vapaa-ajanohjaaja 
--
Taina Piispa
Pirkanmaa
Muu Suomi
Puhelin: 040 751 2658
Sähköposti: tlvariantti@gmail.com
VTL 
DI
Ammatillinen opettaja
RatKes neuropsykiatrinen valmentaja
Painotetusti uravalmennusta, työnohjausta ja tukea työelämän ja ammatillisten opintojen alueilla (ml. yliopisto-opinnot). Lisäksi johdon ja esimiesten konsultointia neuropsykiatrian, oppimisvaikeuksien ja työhyvinvoinnin alueilla.
-- 
Ismo Pokela
Tampere
Sähköposti: pokela.ismo@gmail.com
sosionomi YAMK
--
Kati Saarnio
Tampere
Ympäryskunnat.
Puhelin: 043 2004 980
Sähköposti: katisaar72@gmail.com
Neuropsykiatrinen valmentaja 
Yo
Koulunkäyntiavustajan at
Kasvatustieteen approbatur, (lasten)
Liikunnan at
--
Minna Sarvijärvi: 
Ylöjärvi
Ruovesi
Virrat
Parkano
Puhelin: 040 590 355
Sähköposti: minna.sarvijarvi@gmail.com
Internet
Facebook
KM
Luokanopettaja
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja
Tarjoan oppimisen tukea, S2-ohjausta, nepsyvalmennusta arjen pulmissa ja lähden mielelläni Metsämieli-oppaaksi luontoretkille.
--
Minna Sonné
Tampere
Puhelin: 044 557 7881
KM
Erityisopettaja
--
Tanja Suomela-Siro
Pirkanmaa
Sähköposti: suomela.tanja@gmail.com
Sosionomi AMK
--
Riitta Tamminen-Vahtera
Tampere
Ympäryskunnat
Sähköposti: riitta.vahtera@kolumbus.fi
Erityisluokanopettaja
--
Tarja Vainio
Tampere
Ympäryskunnat
Etä
Puhelin: 050 401 3130
Sähköposti: info@mielentieinfo.fi
Internet: www.mielentieinfo.fi
Ratkaisukeskeinen neuropsykiatrinen valmentaja. 
KM
Laaja-alainen erityisopettaja
Työnohjaaja (STOry)
Kouluttaja
Valmennuksessani ja ohjauksessani on keskeistä opastaa asiakas oman oppimisensa äärelle vahvuuksia ja voimavaroja hyödyntäen. 
--